Budowanie: z czego i dlaczego?
Działania otwarte dla dzieci

• Budowanie: z czego i dlaczego?

Edukatorzy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają najmłodszych widzów na otwarte spotkania warsztatowe.

Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu.

Co wpływa na kształt i strukturę budynków mieszkalnych? Z czego buduje się domy i jakie są powody zastosowania określonych materiałów? Co jest kluczowe? Klimat, moda, a może wytrzymałość? Jak przebiega budowa? Zapraszamy dzieci do wspólnego odkrywania procesów, które stoją za finalnym efektem. Szczególną uwagę poświęcimy materiałom budowlanym i ich różnorodności na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Omówimy domy wolnostojące, osiedla i miasta.