Dom w rozpadzie
Działania rodzinne

• Dom w rozpadzie

Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Zajęcia warsztatowe na wystawie to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu, podjęcia twórczych wyzwań i rodzinnej rozmowy.

W ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE będziemy odkrywać świat architektury i badać przestrzeń miasta. Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznej edycji, szczególną uwagę poświęcimy temu jak mieszkamy, o jakich domach marzymy.

Dwa słowa: dom i budowa w pierwszym skojarzeniu wydają się być niemal zrośnięte, jednak domy nie tylko się buduje, ale też burzy, zmienia, niszczy i remontuje. Czasem wyrzuca się ich zawartość na śmietnik. Proponujemy dzieciom spojrzenie na architekturę mieszkalną i jej wnętrza od strony destrukcji. Rozłożymy dom na czynniki pierwsze – rozmawiając o modzie, potrzebach, marzeniach oraz ich skutkach dla budynków.