Cud na Pradze. Nowe budownictwo komunalne
Spacery materiałowe #1

• Cud na Pradze. Nowe budownictwo komunalne

Spacery materiałowe to seria oprowadzań po warszawskich inwestycjach mieszkaniowych realizowanych w latach 1989-2016. W trakcie spacerów będziemy przyglądać się im przez pryzmat materiałów, z których zostały wykonane.

Kładąc nacisk na kwestię materiałów budowlanych nie chcemy jednak ograniczać się do rozważań o ich walorach estetycznych czy użytkowych. Pytanie z czego i jak zbudowano domy, w których mieszkamy jest w istocie pytaniem o kondycję nas, budujących.

Podczas spacerów dokonywać będziemy analizy nowych warszawskich inwestycji mieszkaniowych zarówno na poziomie architektonicznym, jak i społecznym i środowiskowym. Każdy spacer będzie okazją do spotkania z architektami, inżynierami i mieszkańcami warszawskich osiedli, którzy zaproponują swoje spojrzenie na transformacyjne budownictwo mieszkaniowe.

Miejsce zbiórki: ul. Jagiellońska 47