Edukacja


OFERTA DLA DZIECI I RODZIN (ZAJĘCIA WEEKENDOWE)

Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Zajęcia warsztatowe na wystawie to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu, podjęcia twórczych wyzwań i rodzinnej rozmowy o otoczeniu. W ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE będziemy odkrywać świat architektury i badać przestrzeń miasta. Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznej edycji, szczególną uwagę poświęcimy temu, jak mieszkamy, o jakich domach marzymy, jak zmieniało się myślenie o zamieszkiwaniu w czasie i dlaczego.

30 października / Przepis na dom

prowadzenie: Marta Bielska

Czy istnieje uniwersalny przepis na dom? Co by się stało, gdyby wszyscy ludzie na Ziemi musieli go używać? Sprawdzimy, co w domach jest wyjątkowego, a co sprawia, że są do siebie podobne. Co jest w nich niezbędne, a z czego dałoby się zrezygnować? Wreszcie – co i jak myślimy o domu w różnych sytuacjach życiowych i miejscach na Ziemi?

6 listopada / Domy szyte na miarę!

prowadzenie: Agnieszka Sinicka

Podczas warsztatów zastanowimy się, co właściwie czyni architekturę domem. Zapoznamy się z najbardziej niesamowitymi przykładami domów i zadecydujemy, w którym z nich chcielibyśmy zamieszkać. Wyobrazimy sobie idealne mieszkania, które zostaną zaprojektowane specjalnie na nasze życzenie. Na zakończenie spróbujemy stworzyć architekturę wykorzystując maksymalnie naszą pomysłowość, tak, by zapewnić sobie schronienie.

13 listopada / Dom w rozpadzie

prowadzenie: Marta Bielska

Dwa słowa: dom i budowa wydają się być niemal zrośnięte, gdy o chodzi o szybkie skojarzenia. Jednak domy nie tylko się buduje, ale też burzy, zmienia, niszczy i remontuje. Czasem wyrzuca się ich zawartość na śmietnik. Proponujemy dzieciom spojrzenie na architekturę mieszkalną i jej wnętrza od strony destrukcji. Rozłożymy dom na czynniki pierwsze – rozmawiając o modzie, potrzebach, marzeniach oraz ich skutkach dla budynków.

20 listopada / Oko w oko z architektem!

prowadzenie: Patrycja Dyląg, Agnieszka Kołacińska, Kuba Andrzejewski

Co może wyniknąć ze spotkania dzieci z przyszłymi architektami? Studenci Politechniki Warszawskiej zapraszają najmłodszych na warsztatowe konsultacje. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać proces i etapy projektowania domu oraz jego wnętrza. Co wyniknie z tego eksperymentu? Czy dzieci wejdą w rolę doradców czy może wymagających klientów? Najlepiej przekonać się na własnej skórze.